Breussova masáž

Jde o jemnou, energetickou-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Pochází od Rudolfa Breuße (1899-1990) rakouského léčitele a lidového experta medicíny, známého v Čechách 42-denní léčebnou kúrou proti rakovině.

Breußova masáž je citlivou, silně energetickou masáží zad, která je s to řešit duševní, energetické a tělesné blokády a je výchozím bodem regenerace podvyživených plotének a klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zvláště v oblasti kosti křížové.

Breußova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží mimo jiné vede také k odbouraní hluboko uložených psychických problémů.

Masáž je možno libovolně opakovat. Vyučuje se na seminářích jako samostatný blok. V praxi se velmi dobře kombinuje s Dornovou-metodou a je ji možno použít k doplnění jiných terapií.


Masáží zad v oblasti páteře různými masážními hmaty a dostatečném vmasírovaní masážního oleje, který je směsí za studena vylisovaného olivového oleje a třezalky se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemných, citem naplněných zákrocích se přikládá hedvábný papír a postupným přikládáním rukou na páteř, kde vzniká přes "kondenzátor" kůže-olej-papír-ručník a ruce z magnetizování a tím se umožní, že třezalkový olej ještě hlouběji proniká do oblasti páteře.
Podle Rudolfa Breuße neexistují žádné opotřebované ploténky, nýbrž "zdegenerované", které se touto masáží zase regenerují.

Masážní olej je substance olivového oleje vylisovaného za studena s květem třezalky.

Na závěr nezapomeňte jako terapeuti poděkovat, že jste měli možnost být prodlouženou rukou Boží. Příkladem může být modlitba Rudolfa Breuße (viz. vebové stránky - pod bodem Popis metod).