Termine und Beschreibung

 

Auf den folgenden Seiten finden Sie Termine in verschiedene Städten und Beschreibung zu den jeweiligen Kursen bzw. Workshops.

 

Kurs- und Seminarinhalte:

Unter den Likns auf der linken Seite finden Sie genaue Inhalte und Beschreibung der Kurse, Seminare und Workshops, die ich Ihnen anbiete, bzw. anbieten kann.

Dornova metoda a Breußova masáž

Základní kurz Dornovy metody a Breußovy masáže je pojat celostně s ohledem na člověka a je doplněn informacemi o čištění organismu, výživě kostí a kloubů, seznámením s pomůckami a dalším. Masáže a praktická část se provádějí na masážních lehátkách. Breußova masáž bývá v ostatních kurzech neprávem opomíjená. Pan Dorn ji považoval za výborný doplněk a měla by se podle něj provádět před ošetřením páteře. Je s úspěchem používána i jako samostatná masážní technika a má vliv i na psychické uvolnění.

 

 

Doplňkové techniky Dornovy metody


baňkování ventrálně posunutých obratlů a masážní technika
• mobilizace nervového systému - neurodynamika s cviky Dornovy metody
• Dornova metoda pro čelist, lopatku a klíční kost
• akupresurní body v kombinaci s Dornovou metodou
• vztahy vnitřních orgánů, obratlů a meridiánů
• myofasciální techniky měkkých tkání v oblasti krční páteře


Pro absolvování není nutná znalost Dornovy metody.

(pro fyzioterapeuty: popř. je zažádáno o kredity UNIFY)
Nové metody tejpování- Kinesiotaping:

Chcete rozšířit Vaši terapeutickou nabídku? Doplňte ji o kineziotaiping – metoda bez bolestí, léků, operací či invazivních zákroků. Jedná se o jednu z nejúspěšnějších terapií posledních let.

Kurz ORIGINÁLNÍHO tejpování vyučován přímo od docentky Anny Velisek, kterou tuto metodu naučil pan Dr. Kenzo – zakladatel kineziotaipingu!

 

Kurz bude obsahovat jak teorii tak i praxi, při které se naučíte funkci a správné používání tejpovacích pásků. Manuskript, který si můžete na místě za minimální poplatek zakoupit, můžete užít pro vlastní poznámky a najdete v něm veškeré základní informace. Zjistíte, jak všestranně je možné tuto metodu používat a pocítíte na vlastním těle, jak tejpovací pásky fungují a pomáhají.

 Ke konci kurzu dostanete samozřejmě potvrzení o účasti a informace o kvalitě metod, které mají sice podobné označení, ale nejsou originální. Stejně tak i o samotných páskách.

 

Docentka, paní Anna Velisek, vytvořila plakát s různými ukázkami tejpování na celém těle i s přesným popisem k těmto obrázkům. Tento plakát je samozřejmě možné během kurzu zakoupit.

Pár informací k samotné metodě:

Tejpovací techniku lze velice dobře využít a zkombinovat s jinými manuálními metodami  či terapiemi. Využití je možné jak preventivně, tak i cíleně v případě potřeby například při sportu, jako doplněk léčby a ve spoustě jiných  případů a hlavně postup léčby urychlit. 

 

Tejpování elastickými barevnými páskami neomezuje pohyb v oblasti aplikace. Dochází při něm ke změně napětí kůže a k regulaci svalového tonusu.

Tejpovací techniku aktivuje hojivé pochody v tkáni, zklidňuje bolesti šlach, svalů a kloubů

využívá se při lymfodrenáži a tak dále.